Schattdecor na targach ZOW 2010

Podczas targów ZOW 2010 w terminie 08.-11.02.2010 w Bad Salzuflen, Schattdecor zaprezentuje w hali 22.2, na stoisku A4 wiele nowości wzorniczych i wyjątkowe produkty foliowe. Przyciągać uwagę będą zapewne nowości foliowe: preimpregnat - Smartfoil Real oraz postimpregnat -Postfoil 3D w połączeniu ze specjalnie przygotowanymi w tym celu dekorami strukturalnymi. Tematy trendowe 2009/2010 nawiązują do prezentacji firmy podczas targów Interzum. W centrum uwagi znajduje się natura.

Natura traktowana jest w wielu obszarach życia jako inspiracja i wzór do tworzenia nowych rozwiązań projektowych. Zimny minimalizm łączy się coraz częściej w zgodnej symbiozie z naturalnymi, ciepłymi elementami.
W designie meblowym pojawiają się nowe tendencje, interpretujące naturę na różnorakie sposoby. Styl ten wyróżnia się prostotą i lekkością. Elegancka prostota kreowana jest poprzez właściwy dobór form meblowych, materiałów i kolorów.
W ramach trendu FOR ALL naturalne elementy kontrastują z materiałami przemysłowymi. W przypadku FOR US przedmioty wykonane ręcznie łączone są z nowoczesnym designem, nawiązującym do naturalnych konstrukcji. Z kolei w FOR ME powstaje swoisty dialog pomiędzy naturą i artystycznymi wyrobami, będącymi dziełem ludzkim.

FOR ALL
Kuchnia to od zawsze centrum życia rodzinnego. To tutaj spotykają się rodzina i przyjaciele. To tutaj poprzez formę i funkcję wyraża się najlepiej indywidualizm mieszkańców. Kuchnia to w obecnych czasach obszar bardzo kreatywny. Służy ona nie tylko gotowaniu, lecz również komunikacji, pracy, a nawet może pełnić funkcję czytelni czy też stać się miejscem zabaw. Nadaje się jej często charakteru „warsztatowego”. Powierzchnie robocze są duże- przypominają wręcz warsztatowe miejsca pracy a otwarte regały sprawiają, ze wszystko jest dostępne, pod ręką.
Nieobrobione, naturalne materiały stanowią kontrast do powierzchni przemysłowych. Detale inspirowane naturą rozładowują zimną nowoczesność wnętrza i geometryzację form meblowych. Wnętrza kuchenne nabierają lekkości.
Najbardziej popularnymi dekorami są nieobrobione, bielone dęby. Łączy się je z kamieniem, stalą szlachetną, szkłem oraz materiałami innowacyjnymi, co nadaje wnętrzu nowoczesny charakter. Dominuje biel, kolory betonu i metalu a także jasne drewna - od delikatnych brązów po szarości. Duży stół jadalny staje się łącznikiem pomiędzy jadalnią i salonem.

Dąb Canterbury (na zdjęciu powyżej)
Ten dekor dębowy oddaje doskonale masywny charakter desek drewnianych. Bardzo naturalnie oddziaływujące fladry oraz wyraziste pory są precyzyjnie dopracowane i przez to autentyczne. Efekt podkreślony jest przez wrażenie 3D.


FOR US
Idealny salon jest miejscem relaksu i odpoczynku, ale także miejscem spotkań z przyjaciółmi i gośćmi, a więc miejscem służącym rozrywce. Meble, sprzęt techniczny, książki i dekoracje powinny być pod względem materiałów oraz formy odpowiednio dobrane, tworzyć harmonijną całość. Nowy styl wyróżnia się kombinacją naturalnych materiałów takich jak drewno, wełna i ręcznie wykonane elementy, co nadaje całości solidny charakter.
Siedziska mają dynamiczną, filigranową formę i nawiązują do designu skandynawskiego. Cechuje je lekkość i proste linie. Klasyczne ściany działowe zastąpione zostały indywidualnymi rozwiązaniami.
Paleta dekorów drewnopodobnych sięga od gatunków drzew iglastych po takie gatunki liściaste jak brzoza, klon, jesion czy buk a także naturalny dąb, co daje w rezultacie bardzo ciepłą, domową atmosferę. Kolorystyka akcesoriów to kolory pudru, zszarzały fiolet, odcienie piasku i ciepłe szarości a także czerń.

Arusha Wenge (na zdjęciu powyżej)
Wzór urzeka poprzez efekt trójwymiarowości, co podkreśla charakter szlachetnego drewna szczotkowanego. Wąskie deskowanie urozmaicone przez delikatne elementy struktury i dekoracyjne fladry.


FOR ME
Elegancki styl sypialni i łazienki otrzymuje charakter indywidualny, a często nawet artystyczny. Tworzą go odpowiednie powierzchnie i obiekty jak np. ręcznie wykonane unikatowe przedmioty. Proste elementy z charakterem, w odpowiedniej ich kombinacji mogą stworzyć bardzo przyjemną, subtelną atmosferę wnętrza. Ten indywidualny, osobisty trend charakteryzuje kreatywność w opozycji do przerysowanego luksusu.
Formy meblowe cechuje prosta elegancja. W ramach tego trendu dominują orzechy i drewna egzotyczne o delikatnej strukturze, w kolorach od delikatnego po ciemny brąz, w kombinacji ze złotem czy kolorem oliwki.

Orzech Montreux (na zdjęciu powyżej)
W tym wypadku przedstawiony jest typowy orzech francuski, który w przeważającej części ma charakter pasiasty. Wyraziste słoje roczne z lekko naciętymi fladrami oraz delikatnymi przebarwieniami nadają mu interesujący charakter.
 

Tagi