Cenne arkusze z całego świata

Forniry naturalne i obłogi, importowane do Polski z zaawansowanych technologicznie fabryk na całym świecie, oferuje firma Timber Poland z Radomska.

Firma Timber Poland działa już na polskim rynku już od ponad roku. Zajmuje się zaopatrzeniem polskich producentów mebli czy stolarki otworowej w cenne forniry naturalne pochodzące z całego świata. Oznacza to, że dostawcom stawiane są przede wszystkim odpowiednie technologiczne wymogi jakościowe, ustalane na podstawie wytycznych polskich klientów.Selekcja jakościowa oklein opiera się na doborze tych fabryk forniru, które dysponują odpowiednim zapleczem technologicznym, począwszy od hydrotermicznego przygotowania surowca, które pozwala uplastycznić kłody drewna podczas skrawania, poprzez proces suszenia forniru połączony z doprasowaniem, który w odpowiednim czasie i dopasowanej temperaturze dochodzi do idealnej dla jego przeznaczenia wilgotności. Odpowiednio wysuszony i doprasowany fornir w ostatecznej fazie trasowany jest na dwunożowych gilotynach, co pozwala zachować dokładnie tę samą szerokość w całej jej długości. - Tak wytrasowany fornir zachowuje pożądaną przez polskich odbiorców cechę w postaci dokładności i stabilności wymiarowej, co pozwala korzystającym z niego producentom mebli czy stolarki otworowej na osiągnięcie większej oszczędności materiałowej – wyjaśnia Grzegorz Jezierski z Timber Poland.Duże doświadczenie i szeroka gama posiadanych oklein co do rodzaju, jak i jakości pozwalają firmie Timber Poland dostosować się do zróżnicowanych potrzeb klientów. Dlatego prócz fornirów naturalnych, firma zdecydowała się także na dystrybucję obłogów o grubości od 1 mm do 4 mm, sprowadzanych specjalnie na potrzeby producentów drzwi.

W asortymencie Timber Poland znajdują się również okleiny modyfikowane, zwane również technicznymi czy rekonstruowanymi. Ale dynamiczny rozwój firmy zapowiada dalsze nowości wprowadzane systematycznie do oferty. Dział dystrybucji stale poszerza ofertę wyrobów o nowe gatunki drewna, sprowadzane z całego świata.

Firma Timber Poland utrzymuje duże stany magazynowe, dzięki czemu na bieżąco realizuje zamówienia, a klienci mają zagwarantowaną stabilizację dostaw. Zakupiony przez odbiorcę towar dostarczany jest transportem Timber Poland do zakładu zamawiającego. Natomiast klienci, którzy chcą zaopatrywać się bezpośrednio w siedzibie firmy, mają prócz dogodnego dojazdu zapewnioną także możliwość skorzystania z fachowego doradztwa na miejscu. Specjaliści z Timber Poland pomagają w dokładnym dopasowaniu materiału, ze względu na parametry wymiarowe i jakościowe.
 

Tagi