MSP: Dołożymy wszelkich starań, by sprzedać OBRPPD

Mimo kilku prób Ministerstwu Skarbu Państwa nie udało się sprzedać udziałów w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Płyt Drewnopochodnych. Kiedy i czy w ogóle ministerstwo zamierza ogłosić kolejną aukcję?

 

- Ministerstwo Skarbu Państwa dokłada wszelkich starań, by znaleźć  inwestora dla każdej spółki, również dla Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Płyt Drewnopochodnych - na tym polega nasze zadanie - informuje wortal Płyta Meblowa.pl Piotr Koszewski, naczelnik wydziału prasowo-internetowego Ministerstwa Skarbu Państwa.

 

Wśród powodów, przez które do tej pory ministerstwu nie udało się zbyć udziałów w OBRPPD, Koszewski wymienia kryzys gospodarczy, którego pozostałości są wciąż obecne w przemyśle drzewno-papierniczym. - W konsekwencji słaba koniunktura  znacząco wpływa na ograniczenie możliwości inwestycyjnych potencjalnych inwestorów - mówi naczelnik.

 

Kolejne ogłoszenie o zaproszeniu do wzięcia udziału w aukcji nabycia udziałów Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Płyt Drewnopochodnych planowane jest w III kwartale br. - Decyzja o wysokości ceny wywoławczej zostanie podjęta w najbliższym czasie, a jej wartość będzie podana w ogłoszeniu. Wiemy , że inwestorzy interesują się tą spółką - otrzymujemy listy intencyjne, zapytania - jednak dla nas istotne będą oferty złożone w prowadzonym procesie prywatyzacji. Nie możemy z góry zakładać, że proces ten zakończy się niepowodzeniem. Poczekajmy na jego efekty - podsumowuje Piotr Koszewski. 

 

 

Tagi