Prywatyzacja Sklejka-Pisz: trwają negocjacje

Po Paged-Sklejka do negocjacji w sprawie kupna akcji Sklejki-Pisz przystąpiły ponownie Zakłady Przemysłu Sklejek Biaform S.A.

Do 21 września 2009 wyłączność negocjacyjną w sprawie zakupu 85% akcji Spółki Fabryka "Sklejka-Pisz" otrzymały od Ministerstwa Skarbu Państwa Zakłady Przemysłu Sklejek Biaform z siedzibą w Białymstoku.

Na początku sierpnia MSP przedłużyło do 21 sierpnia wyłączność negocjacyjną dla Paged-Sklejka, która również jest zainteresowana zakupem akcji Fabryki Sklejka-Pisz. Blisko 50 mln oferta była jednak niewystarczająca.

Przypomnijmy, że minister skarbu ogłosił zaproszenie do rokowań w sprawie kupna 85 proc. akcji spółki Sklejka-Pisz pod koniec września 2008 r. Do sprzedaży przeznaczone jest 25.330.000 akcji zajmującej się produkcją wyrobów sklejkowych spółki. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. akcji spółki.

Wcześniej resort chciał wprowadzić Sklejkę-Pisz na giełdę, jednak MSP zrezygnowało z tych planów z powodu dekoniunktury na rynku drzewnym.
 


Fabryki "SKLEJKA-PISZ" Spółka Akcyjna w Piszu produkcją sklejki w najrozmaitszych postaciach zajmuje się od ponad sześćdziesięciu lat. Roczna zdolność produkcyjna na poziomie 60 000 m3 sprawia, że jest to największa fabryka sklejek w Polsce.
 

Tagi