Schattdecor na Światowych Dniach Innowacji

Światowe Dni Innowacji to konferencje, wystawy oraz warsztaty prowadzone przez światowej sławy ekspertów z dziedziny designu, architektury oraz inżynierii.

Odbywające się na przełomie września i października w Poznaniu Światowe Dni Innowacji zostały zorganizowane już po raz trzeci przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Podczas kilku dni tego wydarzenia odbywały się konferencje, wystawy oraz warsztaty prowadzone przez światowej sławy ekspertów z dziedziny designu, architektury oraz inżynierii.

Schattdecor uczestniczył w tym wydarzeniu w ramach wystawy „Wielkopolska Aleja Kreacji” oraz w ramach konferencji w dniu 29.09.2009 w formie prezentacji Claudii Küchen - Designmanager Schattdecor AG.

Szereg wystaw pod wspólną nazwą Wielkopolska Aleja Kreacji wprowadza w regionie nową formułę prezentowania działań, których wspólnym mianownikiem jest twórcze spojrzenie w przyszłość. To swoisty kalejdoskop, gdzie sztuka czysta przenika się z designem, a inspiracje tradycją znajdują świeże rozwiązania dzięki eksperymentalnym technologiom.
Wystawy, na które składała się Wielkopolska Aleja Kreacji, firmowane były przez uznanych w świecie artystów i projektantów całej Europy, takich jak Daan Roosegaard ( ekspozycja „Dune”), Maciej i Ryszard Jurkowscy, Dominic Hargreaves, Lace Fence ( wystawa „Dizajn” Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie), Kobas Laksa i Nicolas Grospierre ( projekt „ Budynków życie po życiu").

Firma Schattdecor prezentowała swoje produkty - zadrukowane papiery dekoracyjne i folie finish w formie form meblowych i podłóg w ramach wystawy zorganizowanej przez Polsko - Niemiecką Izbę Przemysłowo – Handlową z udziałem słynnych w świecie marek: Vitra oraz Hansgrohe. Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się reprodukcje marmuru w technice połysku lustrzanego na ścianie stoiska oraz wydruki cyfrowe firmy Schattdecor powstałe w ramach projektu Digital Visions w centrali firmy w Thansau i będące wynikiem wielomiesięcznych prac nad tą techniką zadruku.

W ramach konferencji w dniu 29.09.2009 Claudia Küchen –Designmanager firmy wygłosiła wykład na temat „Trendy Schattdecor –natura w centrum uwagi”, prezentując najnowsze trendy firmy oraz nowości wzornicze.

Fot. Schattdecor
 

Tagi