Wojna cenowa wstrzymała budowę

- Grajewo podejmie decyzję odnośnie losów dalszej inwestycji w Rosji - budowy fabryki płyt MDF - najwcześniej po pierwszym półroczu 2010 roku - poinformował Polską Agencję Prasową Wojciech Gątkiewicz, prezes spółki.

Budowa rosyjskiego zakładu Pfleiderera, gdzie mają być produkowane płyty MDF i HDF, została wstrzymana. Uruchomienie nowej fabryki wartej blisko 150 mln euro planowano na 2010 rok, jednak inwestycja została przesunięta w czasie. - Jesteśmy przygotowani do podjęcia działań od strony technicznej, ale czekamy na rozwój wydarzeń w pierwszych sześciu miesiącach 2010 roku – powiedział Wojciech Gątkiewicz, prezes Pfleiderer.

Na rosyjskim rynku trwa wojna cenowa. - Konkurenci przejmują wolumeny, zaniżając gwałtownie ceny. Również my staramy się przejmować wolumeny drobnej konkurencji - poinformował PAP prezes.

Po zakupie prawie wszystkich niezbędnych maszyn i zabezpieczeniu placu budowy pozostaje już tylko dokończenie procesu budowlanego i montaż. Pfleiderer Grajewo podejmie decyzje o losach inwestycji po pierwszym półroczu 2010 r.

OOO Pfleiderer w Novgorodzie Wielkim (Rosja) to fabryka płyt wiórowych (na zdjęciu u góry) uruchomiona w 2006 roku. Zakład zbudowany został jako inwestycja greenfield za kwotę ok. 90 mln EUR i jest jedną z największych polskich inwestycji w Rosji. Spółka jest producentem płyt meblowych surowych i laminowanych, sprzedawanych głównie na rynki Europy Wschodniej. Roczne moce produkcyjne wynoszą ok. 500.000 m³ płyt wiórowych.
 

Tagi