Belmeb Diamentem Forbesa 2010

Belmeb, dystrybutor półfabrykatów do produkcji mebli i akcesoriów meblowych z Izdebnika, został zaliczony do prestiżowego grona Diamentów Forbesa 2010. Lista obejmuje firmy, które w ciagu ostatnich trzech lat rozwijały się najbardziej dynamicznie. 

Belmeb został sklasyfikowany w kategorii firm średnich, których uśrednione obroty wynoszą pomiędzy 50 a 250 mln złotych.

- Odczuwamy satysfakcję tym większą, że jesteśmy najwyżej notowaną w rankingu małopolską firmą zajmującą się dystrybucją półfabrykatów do produkcji mebli. Dla naszych klientów stanowi to świadectwo wiarygodności, stabilności i bezpieczeństwa, wynikające z przemyślanej i perspektywicznej strategii rozwoju naszego przedsiębiorstwa – mówi Andrzej Pająk, Prezes Zarządu Belmeb Sp. z o.o.

O tym, że zarządzanie Belmeb sp. z o.o. jest najwyższej jakości świadczy fakt, że wartość przedsiębiorstwa w latach 2006-2008 wzrastała przeciętnie o ponad 18% rocznie. Co więcej wyróżnienie tytułem Diament Forbesa oznacza, że firma jest rentowna, posiadająca wysoką płynność bieżącą i nie zalega z płatnościami, wykazuje się dodatnim wynikiem finansowym oraz wyróżnia się wysoką kulturą organizacyjną.

Zestawienie Diamenty Forbesa powstaje we współpracy z firmą Dun & Bradstreet.
W aktualnym, czwartym już rankingu, znalazły się firmy, które w latach 2006-2008 najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość. Lista Diamentów Forbesa została opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Uwzględnia ona zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych firm. Umożliwia także zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.
 

Tagi