Egger kupił fabrykę w Rosji

Fabryka zlokalizowana jest w miejscowości Gagarin w odległości 150 km na zachód od Moskwy. Fabryka jest 17. zakładem produkcyjnym wchodzącym w skład koncernu Egger i drugim w Rosji.

 

Potencjał produkcyjny fabryki wynosi 500.000 m3 płyt wiórowych surowych i 20 mln m2 płyt wykończonych rocznie. Zakład w Gagarin ma również własne lasy o powierzchni 80.000 ha. Obecne zatrudnienie wynosi około 500 pracowników. Umowa sprzedaży została podpisana już 20 maja 2011 r., a strony nie podają kwoty transakcji.

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze wzmocnienia naszej pozycji na rynku rosyjskim, ale także na rynkach ościennych, dzięki drugiej fabryce w Rosji - wyjaśnia Ulrich Bühler, dyrektor sprzedaży i marketingu oraz członek zarządu grupy Egger.

 

- Rosja jest zaliczana do strategicznych rynków EGGER. Rynek ten rósł także w czasie ostatniego kryzysu gospodarczego i nadal ma duży potencjał - mówi Thomas Leissing, szef finansów i administracji, jednocześnie rzecznik Zarządu Grupy.

 

Zakład wyposażony jest w linie do ciągłego prasowania płyt ContiRoll, jak również trzy prasy działające w krótkich cyklach. Około 50% przetwarzanego w fabryce drewna pochodzi z własnych lasów.

 

Egger jest w Rosji od 2005 roku. Wtedy zakupiono zakład płyt wiórowych w Shuya który dostarcza płyty na rynek rosyjski szacowany na około 250.000 m3

 

Tagi