Najważniejsze targi w Europie Środkowo-Wschodniej

W dniach 13-16 kwietnia 2010 w Poznaniu, pod hasłem „Technologie jutra”, odbędą się XXVI Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Równolegle odbędą się Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA. Oba prestiżowe wydarzenia przyniosą cenną wiedzę z zakresu najnowocześniejszych na rynku rozwiązań oraz kondycji branży w Europie Środkowo-Wschodniej.


Najważniejsze targi w regionie
Stosowanie nowoczesnych technologii jest dla małych, średnich i dużych zakładów obróbki drewna i produkcji mebli drogą do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej pod względem kosztów działalności i jakości produktów końcowych. Dlatego targi DREMA są bardzo oczekiwanym wydarzeniem dla branży w Europie Środkowo-Wschodniej i wpisują się w kalendarz profesjonalistów poszukujących właściwych kierunków rozwoju swoich firm. O międzynarodowej randze tych targów świadczy udzielona rekomendacja Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.
Wizyta na targach w Poznaniu jest niepowtarzalną w roku szansą na zapoznanie się z możliwościami maszyn w ruchu. Dopełnieniem ciekawej i różnorodnej ekspozycji wystawców jest bogaty program wydarzeń o charakterze branżowym oraz unikalne przestrzenie prezentacyjne. Równolegle na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, które stanowią bardzo dobre dopełnienie tematyczne dla odwiedzających Poznań przedstawicieli branży meblarskiej. Możliwość odwiedzenia targów DREMA i FURNICA dla profesjonalistów oznacza bezpośredni kontakt z około 800 czołowymi na świecie dostawcami techniki i technologii, którzy zaprezentują swoją ofertę na niemal 30 000 m2 łącznej powierzchni wystawienniczej. Wystawcy przyjadą z 22 krajów: Austrii, Belgii, Czech, Chin, Danii, Estonii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kolumbii, Luksemburga, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, USA, Węgier i Włoch. Organizatorzy spodziewają się, że targi DREMA i FURNICA 2010 odwiedzi ponad 22 000 profesjonalistów z Polski i zagranicy, aktywnie poszukujących dróg rozwoju w biznesie.

Produkcja na żywo jakiej nie było
Fabryka Mebli na Żywo jest specjalną przestrzenią prezentacyjną, która łączy pod względem merytorycznym zakres zainteresowań zwiedzających targi DREMA i odbywające się równolegle Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA. Pełnowymiarowy park maszyn wyprodukuje ciekawe wzorniczo meble tapicerowane, przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii oraz materiałów. Nad realizacją tego ciekawego, aczkolwiek trudnego pod względem logistycznym przedsięwzięcia, czuwa Katedra Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Fabryka nie tylko dostarcza informacji na temat niuansów technologicznych, ale także integruje środowisko studentów – przyszłej kadry przemysłu meblarskiego.

Polwood – dyskusja o randze europejskiej
Podczas najbliższej edycji targów odbędzie się IV Forum Gospodarcze Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego POLWOOD organizowane wspólnie przez Wydawnictwo Inwestor i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Skupiające przedstawicieli czołowych zakładów obróbki drewna oraz środowisk branżowych forum, obejmie swą tematyką sektor tartaczny i meblarski, oscylując wokół tematyki związanej z głównymi wyzwaniami branży i drogami jej rozwoju. Ważnym tematem będzie również miejsce polskiego przemysłu drzewnego i meblarskiego na tle Unii Europejskiej. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostaną przedstawiciele najważniejszych organizacji branżowych z zagranicy oraz dziennikarze mediów branżowych z kraju i zagranicy.

DREMA dla tartacznictwa
Sektor tartaczny jest znaczącą częścią przemysłu obróbki drewna i w ramach targów DREMA nie zabraknie wydarzeń skierowanych do profesjonalistów go reprezentujących. Wśród nich wymienić należy seminarium „Nowoczesne technologie w tartacznictwie”, gdzie przy udziale zaproszonych firm i partnerów z kręgów naukowych zostaną przedstawione najciekawsze rozwiązania pozwalające usprawnić produkcję w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach tartacznych. Organizatorzy liczą na frekwencję ze strony przedsiębiorstw zainteresowanych długofalowym rozwojem biznesu w oparciu o ekonomiczne i bezpieczne metody produkcji.
 

Wyspa Stowarzyszeń
Profesjonalny charakter targów DREMA znajdzie swoje potwierdzenie w Wyspie Stowarzyszeń. W jej ramach będą obecne czołowe organizacje branżowe, co będzie okazją do nawiązania wielu ciekawych kontaktów i uzyskania informacji o branży w kategoriach globalnych.

Konkursy i wystawy
Edycję targów w 2010 roku uświetnią również ciekawe konkursy i wystawy organizowane przez Wydawnictwo Inwestor – wydawcę „Gazety Przemysłu Drzewnego”, miesięczników „Meblarstwo”, „Drewnotechnika” oraz portalu Drzewny.pl i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Emocji nie zabraknie podczas IX Mistrzostw Polski we Wbijaniu Gwoździ, gdzie na zwycięzców czekają nagrody. Na uczniów i studentów czeka konkurs „Wyczarowane z drewna”, mający na celu promowanie zawodów związanych z obróbką drewna, a filateliści-drzewiarze zachwycą się wystawą bogatego zbioru znaczków z całego świata odbywającą się pod hasłem „Drewno w znaczku”.

Urok Detalu – Kuchnia od kuchni
Kuchnia od kuchni – to bardzo przewrotny tytuł najbliższej edycji wystawy UROK DETALU, która adresowana jest przede wszystkim do producentów mebli kuchennych, studiów kuchennych, a w szczególności do projektantów oraz osób będących doradcami na etapie sprzedaży. Przestrzeń podzielono na dwie strefy: wystawową oraz strefę wiedzy.
 

Poznań – tu warto być
Uzupełniające się targi DREMA i FURNICA znajdują się w ścisłym gronie wydarzeń o randze światowej, które adresowane są do profesjonalistów z branży drzewnej i meblarskiej. Ponad 100 nowości i premier światowych oraz ciekawe konferencje i przestrzenie prezentacyjne sprawiają, że naprawdę warto tam być. Organizatorzy zadbali o wysoki komfort pobytu na miejscu: dla zarejestrowanych zwiedzających wstęp jest darmowy, a na targach czekają punkty Rest&Meet Points, gdzie można zregenerować siły przy darmowym poczęstunku. Międzynarodowe Targi Poznańskie serdecznie zapraszają do rejestracji on-line w ramach serwisu www.mtp24.pl oraz na miejscu, bezpośrednio w punktach kasowych. Dla niezarejestrowanych zwiedzających bilety wstępu dostępne są w cenach 60 zł (jednorazowy) i 90 zł (czterodniowy). Ułatwieniem dla zmotoryzowanych gości jest mieszczący się w odległości 350 m od terenów targowych strzeżony parking (ul. Matejki). Dostępność dworca kolejowego oraz lotniska Ławica – to kolejne ułatwienia dla osób preferujących alternatywne formy komunikacji.
 

Tagi