Pfleiderer na podium

Firma Pfleiderer wzięła udział w konkursie zatytułowanym „Pokaż się! Biznes dla Łodzi”, organizowanym przez Łódź Art Center, na stworzenie z własnych wyrobów kreatywnego logo promującego inicjatywę „Łódź Europejska Stolica Kultury 2016”.

 

Konkurs „Pokaż się! Biznes dla Łodzi" skierowany był do firm z województwa łódzkiego, które stworzyć miały z własnych produktów, bądź usług logo „Łódź Europejska Stolica Kultury 2016", jako element działań promujących starania miasta o ten prestiżowy tytuł. W składzie Kapituły Konkursu znaleźli się lokalni przedstawiciele świata biznesu, sztuki, a także władz miasta. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy aż 55 nadesłanych projektów. Pfleiderer za swoją propozycję wyróżniony został III miejscem, obok zwycięskiej agencji Zygzak Studio oraz firmy Philips Lighting Poland, która zajęła miejsce II.

 

Projekt przygotowany przez firmę Pfleiderer był bardzo oryginalny na tle innych prac, a wykonany został z produkowanej od czerwca tego roku budowlanej płyty drewnopochodnej MFP, którą połączono z elementami czarnego laminatu HPL Duropal, pochodzącego ze specjalnej kolekcji dedykowanej firmie Pfleiderer. Sam projekt pokazał, że płyta budowlana może być także bardzo inspirującym materiałem dla architektów wnętrz, dającym szerokie pole do aranżacji dekoracyjnych.
W połączeniu z czernią, płyta MFP stworzyła bardzo ciekawą, niebanalną kompozycję, w której wykorzystano plastyczność obydwu materiałów.

 Zarówno płytę MFP, jak i arkusze laminatów HPL Duropal obrabia się bezproblemowo - można je dowolnie przycinać, bez konieczności sięgania po skomplikowane narzędzia. Dodatkowo płytę MFP układać można dowolną krawędzią, gdyż jest ona odporna na obciążenie jednakowo w kierunku poprzecznym i pionowym.

Gama produktów firmy Pfleiderer daje możliwość zaaranżowania w sposób nietuzinkowy przestrzeni życiowej zarówno studiom projektowym, jak i indywidualnym klientom, poszukującym ciekawych, dobrych jakościowo rozwiązań.

Tagi