Podsumowanie targów Drema Furnica 2011

Za nami tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2011 oraz odbywających się równolegle Międzynarodowych Targów Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA 2011. Swoim patronatem oba wydarzenia objął Waldemar Pawlak, Minister Gospodarki oraz Krajowa Izba Gospodarcza.

W targach DREMA i FURNICA udział wzięło 780 firm z 18 krajów (Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Hiszpania, Holandia, Kenia, Litwa, Niemcy, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, USA, Wielka Brytania, Włochy), które na 29 820 m2 powierzchni wystawienniczej zaprezentowały swoje najnowsze propozycje dla branży drzewnej i meblarskiej. Z tą ciekawą ofertą maszyn, narządzi oraz komponentów i usług zapoznało się 24 124 profesjonalistów reprezentujących róże sektory wspomnianych branż.

 

Na targach byli obecni przedstawiciele krajowych i europejskich organizacji branżowych, a w tym Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS, która objęła wydarzenie swoją rekomendacją.

 

Zwiedzający targi DREMA i FURNICA mieli okazję nie tylko zebrać unikalne informacje na temat aktualnej oferty rynku, ale także ich pobyt w Poznaniu był związany z możliwością odwiedzin uczestnictwa w profesjonalnie przygotowanym programie wydarzeń. Wśród nich wyróżnić trzeba Fabrykę Mebli na Żywo, gdzie przez kilka dni targowych powstawały meble do sypialni. Polska Fabryka Mebli na Żywo to kolejna przestrzeń pokazowa, która została przygotowana przez członków Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA. Warsztaty Parkieciarskie na Żywo przyciągnęły rzeszę obecnych i przyszłych rzemieślników. Dla osób zainteresowanych nowościami ze świata komponentów meblowych organizatorzy przygotowali, wspólnie ze swoimi partnerami, przestrzeń o nazwie „Urok Detalu - the best from the best". Oprócz wrażeń estetycznych, które oferowała ta wystawa, zwiedzający mogli wziąć udział w ciekawych prezentacjach o charakterze seminaryjnym.

 

Na targach DREMA odbyły się X Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Zwycięzcą tej widowiskowej konkurencji został Sławomir Wojtczak, otrzymując jednocześnie nagrodę w postaci elektronarzędzi o łącznej wartości 5 000 zł. Warto dodać, że tegoroczny faworyt zdobył tytuł mistrza już trzykrotnie.  

 

Wyłoniono także zwycięzców konkursu „Wyczarowane z drewna", który zdążył się już wpisać w tradycję targów DREMA, jako istotny element promocji zawodu stolarza. Przyznanych zostało pięć wyróżnień oraz jedna nagroda główna. Zwycięzcą konkursu został Dariusz Sikora, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Garbatce-Letnisku, za pracę zatytułowaną „Ryszard - ostatni drewniany terminator". Nagrodą główną w konkursie była szlifierka i 250zł w gotówce dla laureata oraz, dla macierzystej szkoły - tokarka do drewna.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z TARGÓW DREMA FURNICA

Tagi