Rok 2010 dla Schattdecor znacznie lepszy niż zakładano

Wynik produkcyjny całej grupy Schattdecor za rok 2010 to ponad 100 000 ton, co odpowiada 1,5 miliarda metrów kwadratowych. To znacznie więcej niż wynik za 2008 rok, który był w opinii przedsiębiorstwa bardzo dobry.

 

W roku swego jubileuszu 25- lecia przedsiębiorstwo osiągnęło rekordowy obrót w wysokości 440 milionów Euro (w roku 2009 obrót wynosił 350 milionów Euro).

 

Schattdecor drukuje pierwszą rolę w Stambule

Po koniec roku 2010 rozpoczęto produkcję w nowym zakładzie w Stambule (na zdjęciu). Nowy zakład Schattdecor wybudowano w rekordowym czasie 11 miesięcy. 3 grudnia 2010 zadrukowano w nim pierwszą rolę papieru dekoracyjnego. Dzięki temu firma może teraz szybko reagować na potrzeby swych klientów z Turcji i z rynków ościennych i przyczyniać się do sukcesów oraz rozwoju swych partnerów biznesowych. Przedsiębiorstwo w Turcji to 13 zakład produkcyjny w całej międzynarodowej rodzinie Schattdecor.

 

Także w obszarach lakierowania i impregnacji w roku 2011 oczekiwane są wzrosty sprzedażowe w stosunku do roku 2010. Stąd też nowe inwestycje w Polsce, Rosji i we Włoszech. W przyszłym roku w centrali firmy  ma powstać nowe centrum badawcze i technologiczne, które spełni wymogi całej grupy.

Po trudnym roku 2009, który mimo recesji nie oznaczał dla pracowników Schattdecor utraty miejsc pracy, przedsiębiorstwo wyszło z kryzysu wzmocnione i zatrudnia obecnie we wszystkich firmach siostrzanych, przedstawicielstwach handlowych i joint-venture ponad 1500 osób.

 

Zmiany kadrowe

Z końcem ub.r. wieloletni dyrektor ds. sprzedaży Schattdecor, Hartwig Dickten odszedł na emeryturę. Dickten kierował sprzedażą w Schattdecor od 01 kwietnia 1989 roku, czyli od 21 lat i przyczyniał się przez cały ten czas wydatnie do dynamicznego rozwoju i sukcesu przedsiębiorstwa. Od początku 2011 r. na czele sprzedaży i marketingu stoi  Roland Auer (na zdjęciu), który odpowiada zarówno za kwestie strategiczne jak i operacyjne dotyczące sprzedaży w całej grupie  Schattdecor. Prezes Zarządu, Reiner Schulz będzie mógł dzięki temu zająć się bardziej aktywnie takimi tematami jak strategia przedsiębiorstwa i zarządzanie personelem.

 

Tagi