Steico przejmuje fabrykę płyt porowatych we Francji

17. marca 2008 koncern STEICO przejął 100 procent udziałów w francuskiej fabryce płyt pilśniowych porowatych z włókna drzewnego „Isoroy Casteljaloux SAS”.

To już trzeci zakład produkcyjny STEICO - do tej pory koncern posiadał dwie fabryki w Polsce (Czarnków i Czarna Woda).
Od momentu wejścia na giełdę w 2007 roku spółka - matka STEICO AG (Niemcy, Feldkirchen) intensywnie realizuje cele wyznaczone w prospekcie emisyjnym. Głównym celem jest rozbudowa mocy produkcyjnych, które pozwolą na umocnienie pozycji lidera na rynku ekologicznych materiałów budowlanych oraz zapewni dalsze możliwości ekspansji.
Środki na akwizycję francuskiej firmy pozyskane zostały z przeprowadzonej w ubiegłym roku emisji akcji spółki STEICO AG na giełdzie w Niemczech.
Przyłączenie fabryki we Francji do koncernu zapewni dalsze możliwości rozwoju, zwiększy potencjał firmy oferującej rozwiązania systemowe dla prężnie rozwijającego się budownictwa ekologicznego – przede wszystkim na rynku francuskim, w Hiszpanii i Portugalii.
Fabryka we Francji (powierzchnia zakładu: około 34 ha, obrót w 2007: 15,3 mln Euro, EBIT 0,9 mln Euro, zatrudnienie – około 80 osób) produkować będzie płyty porowate w procesie „mokrym”. Asortyment ten doskonale wpisuje się w dotychczasową ofertą produktów STEICO. Jeszcze w tym roku planowana jest rozbudowa zakupionego zakładu oraz działania mające na celu optymalizację produkcji i kosztów.

 

 


 

Pozostałe wiadomości

Strona główna
 

Tagi