Targi DREWOOD 2011 już za nami

Za nami szósta edycja Międzynarodowych Targów Drewna DREWOOD. Podczas trzydniowej imprezy odbywającej się w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia wystawcy zadbali o zaprezentowanie jak najszerszego przekroju branży. Wniosek jest prosty: drewno nigdy nie wyjdzie z mody.

Udział w imprezie wzięło 70 firm związanych z branżą drzewną. Swoją ofertę przedstawiły tartaki, producenci schodów, parkietów oraz więźby dachowej, producenci maszyn i narzędzi do obróbki drewna, domów drewnianych oraz architektury ogrodowej. Zagraniczne nowinki prezentowali przedstawiciele firm włoskich i niemieckich.

 

Wrocławskie targi, jak co roku, stworzyły firmom okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Mimo deszczowej piątkowej pogody, frekwencja dopisała. Przez trzy dni targi odwiedziło blisko 10 tysięcy osób. Wystawcy zaprezentowali interesujące stoiska i bogatą ofertę produktów. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie - dużym zainteresowaniem cieszyły się drewniane domy, mozaiki parkietowe, wiązary oraz specjalistyczne maszyny tartaczne.

 

Imprezę wsparły najważniejsze media branżowe oraz czołowe stowarzyszenia, dzieląc się swoimi kontaktami i specjalistyczną wiedzą. W pierwszy i drugi dzień targowy w „Strefie Porad i Prelekcji" dyskusję na temat wad i zalet modyfikowanego drewna w podłodze prowadził Ryszard Drab z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy.

 

W sobotę, 19 marca, Komisja Konkursowa w składzie: Łukasz Kenio (Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich), Marcin Juwa (Kurier Drzewny), Bartłomiej Mania (Cech Rzemiosł Drzewnych w Poznaniu) przyznała nagrody targowe w trzech kategoriach: Najciekawsze Stoisko, Produkt Targów oraz Innowacja.

Grand Prix w kategorii Produkt Targów otrzymała firma Renesans Floor In-Lays za niepowtarzalność wzorów i wykonania mozaiki pałacowej. Wyróżnienie otrzymała firma Eko Drewno za system elewacji drewnianych.

W kategorii Najciekawsze Stoisko komisja przyznała Grand Prix firmie Magbos Domy z Drewna, a wyróżnienie firmie MGJ. Po raz pierwszy na targach Drewood przyznano wyróżnienie w kategorii Innowacja. Nagrodę otrzymała firma Wiązar-System za belki POSI-JOIST jako znakomitą alternatywę dla ciężkich stropów betonowych.

 

Codziennie na Pokazy Parkieciarstwa zapraszali przedstawiciele Stowarzyszenia Parkieciarzy Polskich. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć sposoby montażu, olejowania i konserwacji podłóg drewnianych. Ponadto, na stoisku Parkieciarzy każdego dnia odbywał się konkurs układania najwyższej wieży z klocków drewnianych. Osoby, które w czasie 2 minut ułożyły najwyższą wieżę z klocków drewnianych otrzymały upominki parkieciarskie. Na stoisku odbywały się również zawody w układaniu fragmentu parkietu na czas. Obydwa konkursy spodobały się szczególnie młodzieży, która najchętniej brała w nich udział. Przedstawiciele Stowarzyszenia Parkieciarzy Polskich nie tylko zadbali o wspaniałą atmosferę i dobrą zabawę naszych gości, ale również udzielali merytorycznych i praktycznych porad w kwestii parkieciarstwa.

Zdecydowanie najweselej było jednak w Drewnianym Kąciku, gdzie dzieci małe i duże mogły spróbować swoich sił w rzeźbiarstwie. Pomocą i radami służył im artysta-rzeźbiarz Tomasz Marzec, który od piątku do niedzieli prowadził żywy warsztat. Atrakcyjne nagrody dla debiutujących rzeźbiarzy ufundowały firmy produkujące drewniane zabawki: P.H.U. Pilch oraz Woodland. Praktycznie każdy młody artysta otrzymał piękny upominek za swoje starania. Drewniany Kącik przyniósł wiele radości nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom, którzy dzielnie wspierali swoje pociechy. Wyposażenie stoiska wzbogaciły firmy Complexa, Tartak Iskra oraz Wiązary Burkietowicz, a materiału do pracy dostarczył sam mistrz - Tomasz Marzec.

 

Organizatorzy przygotowali też konkurs dla odwiedzających. W sobotę i niedzielę w „Strefie Porad i Prelekcji" wśród osób, które poprawnie wypełniły ankietę dotyczącą targów Drewood, zostały rozlosowane nagrody w postaci rocznej prenumeraty 3 magazynów branżowych ufundowanej przez Wydawnictwo Publikator.

 

Kolejna edycja targów Drewood zyskała uznanie wśród przedstawicieli branży drzewnej. Wyjątkowe w tym roku umiejscowienie imprezy w tymczasowym pawilonie nie przeszkodziło w odniesieniu sukcesu - wystawcy pozyskali nowych kontrahentów, a odwiedzający zapoznali się z nowymi produktami na rynku.

 

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji imprezy, wiosną 2012 roku!

 

Galeria zdjęć z Drewood 2011 można zobaczyć TUTAJ

Tagi