Polskę traktujemy bardzo poważnie

O płytach komórkowych oraz nowościach w ofercie firmy Egger PłytaMeblowa.pl rozmawia z Waldemarem Zawiślakiem, managerem sprzedaży Egger Polska.
Dlaczego Egger, oprócz pokazania nowości na targach Furnica, zdecydował się na organizację prezentacji dotyczących płyty komórkowej? Jest to przecież produkt, który ma ponad dwa lata. Czy jest to spowodowane niewielkim zainteresowaniem, czy innymi względami?
 
Firma Egger wprowadzając na rynek płyty komórkowe Eurolight widzi tkwiący w tym produkcie ogromny potencjał. Ze wszystkich stron otrzymujemy wiele zapytań na temat tego produktu. Wielu zdecydowało się już na jego wprowadzenie do swojej oferty i używa go do produkcji mebli.
Natomiast wykorzystanie tego produktu ogranicza jeszcze niepewność, jak z nim pracować. Naszą rolą jest również wsparcie w tym względzie. Np. w grudniu 2008 zorganizowaliśmy w Poznaniu prezentację tego produktu i frekwencja na niej przeszła nasze oczekiwania. Natomiast w marcu 2009 wielu naszych Dystrybutorów miało możliwość obejrzenia produkcji płyt komórkowych i w jednym z miejscowych zakładów stolarskich obejrzenia przerobu tego materiału.
 
Z tego co się orientuję, Egger wystawiał się na targach w Poznaniu po kilkuletniej przerwie. Skąd taka decyzja? Niektóre firmy nie zdecydowały się na tę formę promocji w „kryzysowym” okresie…
 
Firma Egger bardzo poważnie traktuje rynek polski i stąd nasz decyzja o obecności na targach "Furnica". Prezentując swoje produkty na stoisku targowym, chcieliśmy przybliżyć je możliwie największej rzeszy ludzi związanych z branżą meblarską. Natomiast kryzys jest oczywiście dla nas wyzwaniem, ale jednocześnie ogromną szansą. Stąd mimo panującego kryzysu wciąż inwestujemy w nowości produktowe i dalszy rozwój. Widząc zainteresowanie naszymi produktami, uzyskaliśmy potwierdzenie o trafności decyzji o udziale w tegorocznych targach "Furnica".
 
 
Co ciekawe, na poznańskich targach nie wystawiał się żaden z Waszych głównych konkurentów. Jak Pan skomentuje ten fakt?
 
Na temat rezygnacji z udziału w targach przez naszych głównych konkurentów trudno jest mi się wypowiadać. Jak już wcześniej wspominałem, dla nas kryzys wiąże się z wyzwaniem, jak również z szansą. Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że firma Egger biorąc udział w targach "Furnica" chciała jak najlepiej zaprezentować swoją unikalną ofertę i dotrzeć do jak najszerszej rzeszy ludzi związanych z branżą meblarską. Jesteśmy przekonani, że była to słuszna decyzja i dobra, przyszłościowa inwestycja.
 
W takim razie proszę w skrócie opisać nowości, jakie zaprezentowała na targach Furnica firma Egger.
 
Na targach zaprezentowaliśmy perfekcyjne połączenie dekoru i struktury. Dajemy możliwość odbioru dekorów nie tylko wizualnie ale również dotykowo. Jako przykład mogą posłużyć dekor biały premium W1000 oraz czarny U999, które połączone z odpowiednimi strukturami, nabierają szczególnego charakteru. Przy użyciu ST82 Granito, głębokiej struktury granitowej, bądź ST22 Matex, która dzięki efektowi głębokiego szczotkowania połączonego z matowo- błyszczącymi paskami działa wyjątkowo "drewnopodobnie", jak również A1 Artwave, strukturze, która daje efekt matowo- połyskliwy;
Korzystaliśmy z narzędzia sprawdzonego już w praktyce – koła z możliwymi kombinacjami dekorów. Dzięki niemu Klient uzyskuje możliwość sprawdzenia, jak wygląda połączenie wszystkich 10 nowych dekorów z kolekcji ZOOM i znaleźć dla siebie to najlepsze;
Na Furnice prezentowaliśmy także strukturę połyskową ST30 – produkt, na który czekano od dawna. Dzięki strukturze ST30 Gloss- Finish, Egger prezentuje swoją propozycję połysku. Od początku kwietnia 2009 wprowadzamy do kolekcji magazynowej 10 dekorów w strukturze połysku. Dekory te dostępne będą zarówno jako płyta melaminowana, jak również w postaci laminatów CPL. Oferujemy do nich również dopasowane obrzeża ABS.
Ostatni z produktów, który prezentowaliśmy podczas „Furnicy” to blaty robocze na bazie płyty komórkowej w grubości 60 mm. Nowe trendowe dekory oraz rosnąca popularność kuchni, jako domowego centrum towarzyskiego, jak również wzrastające znaczenie solidności i masywności mebli, dają kolejne możliwości zastosowania płyty komórkowej Eurolight. Dzięki swojej lekkości staje się idealnym materiałem nośnym dla "grubych" blatów roboczych. Uzyskujemy w ten sposób pożądany efekt solidności i masywności mebli, a jednocześnie znacząco ograniczamy jego wagę. Firma Egger oferując wszystkie niezbędne akcesoria do obróbki - od profilu dekoracyjnego do wykończenia krawędzi przez specjalny szablon do frezowania po uniwersalny klej - wyjątkowo ułatwia obróbkę tego typu blatów. Wprowadzony z początkiem 2009 roku program magazynowy oferuje 15 wyjątkowych dekorów w blatach roboczych o grubości 60 mm na bazie płyty komórkowej Eurolight.
 
 
Który z produktów cieszył się największym zainteresowaniem i jak Pan sądzi dlaczego?

 

Zainteresowanie prezentowanymi produktami przeszło nasze oczekiwania. Na stoisku prezentowaliśmy cały wachlarz możliwości produktowych. Zainteresowaniem cieszyła się cała nasza oferta produktowa. Wyjątkowość pokazywanej oferty polega na tym, że Klient np. ma możliwość nabycia w tym samym dekorze płyt melaminowych, płyt komórkowych, blatów roboczych, laminatów CPL jak również dopasowanych do nich obrzeży melaminowych bądź ABS. Właśnie ta szeroka oferta szczególnie przyciągała wielu odwiedzających nasze stoisko.

Rozmawiał Włodzimierz Włoch

Tagi