Natura w centrum uwagi projektantów

Podczas targów Furnica 2010 w Poznaniu Schattdecor zaprezentował w wiele nowości wzorniczych i wyjątkowe produkty foliowe.

Uwagę zwiedzających stoisko, cieszące się dobrą frekwencją (ponad 150 osób przez cztery dni targów) przyciągały nowości wzornicze firmy oraz nowości technologiczne w zakresie folii finish: preimpregnat - Smartfoil Real oraz postimpregnat - Postfoil 3D w połączeniu ze specjalnie przygotowanymi w tym celu dekorami strukturalnymi. Tematy trendowe 2010 nawiązywały do prezentacji firmy podczas targów Interzum 2009 w Kolonii i ZOW 2010 w Bad Salzuflen. W centrum uwagi znajdowała się natura.

Natura traktowana jest w wielu obszarach życia jako inspiracja i wzór do tworzenia nowych rozwiązań projektowych. Zimny minimalizm łączy się coraz częściej w zgodnej symbiozie z naturalnymi, ciepłymi elementami. W designie meblowym pojawiają się nowe tendencje, interpretujące naturę na różnorakie sposoby. Styl ten wyróżnia się prostotą i lekkością. Elegancka prostota kreowana jest poprzez właściwy dobór form meblowych, materiałów i kolorów.

W ramach trendu FOR ALL naturalne elementy kontrastują z materiałami przemysłowymi. W przypadku FOR US przedmioty wykonane ręcznie łączone są z nowoczesnym designem, nawiązującym do naturalnych konstrukcji. Z kolei w FOR ME powstaje swoisty dialog pomiędzy naturą i artystycznymi wyrobami, będącymi dziełem ludzkim.

Hitami wzorniczymi targów okazały się Orzech Montreux, Wenge Arusha oraz Orzech Baltimore.

 

Arusha Wenge (kliknij zdjęcie, aby powiększyć)
Wzór urzeka poprzez efekt trójwymiarowości, co podkreśla charakter szlachetnego drewna szczotkowanego. Wąskie deskowanie urozmaicone przez delikatne elementy struktury i dekoracyjne fladry.

 

 

Orzech Montreux (kliknij zdjęcie, aby powiększyć)
Typowy orzech francuski, który w przeważającej części ma charakter pasiasty. Wyraziste słoje roczne z lekko naciętymi fladrami oraz delikatnymi przebarwieniami nadają mu interesujący charakter.

 

Uwagę zwiedzających wzbudzał również wzór Coimbra, prezentowany na fasadzie trendu FOR ALL. Ten jesion zasługuje na miano dekoru roku 2009 i był widoczny podczas targów meblowych w Kolonii na prawie wszystkich stoiskach meblowych.

Coimbra (kliknij zdjęcie, aby powiększyć)
Charakteryzuje się naturalnym rysunkiem i wpisuje się bardzo dobrze w obszar jasnych, europejskich struktur drewna. Jego rysunek wyróżnia się typowymi dla drewna jesionowego elementami - wyrazistymi porami i podkreślonym usłojeniem. Jego nowoczesność przejawia się w zestawieniu jasnych i ciemnych powierzchni, dzięki czemu staje się żywy i interesujący. Naturalne jasne, lekko szarawe wybarwienia doskonale reprezentują nowoczesne trendy we wzornictwie wyposażenia wnętrz.
Na uwagę podczas Furnica 2010 zasługuje również prezentacja wzorów drzwiowych, dekorów na blaty robocze oraz listwy.

Prezentacja firmy Schattdecor, która jako grupa obchodzi w tym roku jubileusz 25- lecia nagrodzona została przez jury targowe konkursu „Acanthus Aureus”.

Podczas targów Furnica Schattdecor był również partnerem wystawy Urok Detalu- Kuchnia od kuchni. Meble kuchenne zdobił prawdziwy hit wzorniczy firmy Oliwka Sevilla. Z kolekcji dekorów kamiennych Schattdecor zaprezentował na podłodze wystawy dekor Nero Marquina.

Schattdecor od wielu lat wytycza trendy i wprowadza na rynek bestsellery wzornicze, które gwarantują klientom firmy miejsce w pierwszej lidze. Takie dekory jak Buk Bawaria, Olcha Czerwona, Wiśnia Oxford, Dąb Sutter, Twist, Orzech Virginia, Śliwa Wallis czy ostatni hit Coimbra, to tylko niektóre z sukcesów rynkowych firmy. Cechuje je kontynuacja oraz gwarantowana jakość.
 

Tagi