SuperPan Decor - nowość wśród płyt melaminowanych

Finsa wprowadza na rynek nową gamę kolorystyczną. Gama Duo 2010-2012, to kolekcja złożona ze 160 wzorów, spośród których polski oddział hiszpańskiego koncernu zdecydował się wprowadzić do stałej oferty 9 niespotykanych wzorów płyty melaminowanej na specjalnej bazie płytowej superPan Decor.

Podstawową cechą płyty superPan Decor jest jej baza, która różni się znacząco od standardowej płyty wiórowej. - SuperPan to hybryda, w której środkową warstwę stanowi wiór, natomiast zewnętrzne warstwy to MDF. Co ciekawe, wszystko jest prasowane wspólnie w jednym procesie stanowiąc jednorodną strukturę – informuje Tomasz Głombiowski z Finsa Polska.

Zalety płyty superPan Decor to m.in.: znacznie lepsze trzymanie powierzchniowe wszelkiego rodzaju mocowań i wkrętów; w rozcięciach rozkrojach - czyste cięcie, czyli brak jakichkolwiek wyszczerbień przy jednocześnie mniejszym zużyciu narzędzi; bezproblemowa obróbka postformingiem pod elementy wstęg drzwiowych lub parapetów; przy długi elementach jak szafy wnękowe niezwykła stabilność, niski stopień wygięcia wzdłużnego w stosunku do płyt wiórowych dzięki stabilizującym warstwom zamykającym MDF oraz wyeliminowanie wad powierzchniowych dzięki gładkiej powierzchni MDF.

Ponadto płyta w wersji surowej może nadawać się pod powierzchniowe frezowanie (TOP), znajdować zastosowanie w miejscach o podwyższonej wilgotności (hidrofugo), może być bezpośrednio lakierowana bądź tez oklejana nawet najcieńszą folią typu finish (PF) lub stanowić elementy konstrukcyjne klasa P5 i P6.

W swojej ofercie Gama Duo Finsa prezentuje oryginalne i ciekawe wzory typu fantazje, unikolory czy też dekory drewnopochodne. Do większości producent proponuje dopasowane kolorystycznie laminaty CPL oraz obrzeża PCV. Wprowadzane wzory odpowiadają światowym trendom kolorystycznym wyznaczając nowe kierunki wzornictwa.

- Cała Gama Duo 2010-2012 to 160 wzorów dostępnych w 7 równych strukturach. Są one dostępne na zamówienie w pojedynczych paletach, w dowolnej strukturze i na rożnych płytach bazowych standardowych jak HDF, MDF, płyta wiórowa czy też specjalnych jak wilgocioodporne, ogniouodpornione – mówi Głombiowski. - Dzięki tak licznym kombinacjom płyt bazowych, producent może je zastosować zarówno jako elementy wystroju do holu recepcyjnego, jak i pod meble i uzyskać ten sam wzór na korpusy mebli, tylne ścianki oraz drugą stronę frontu meblowego, uzyskując dużo lepszy efekt wizualny i estetyczny - dodaje.

Oddział Finsa w Polsce zdecydował się wprowadzić na stany magazynowe płytę superPan Decor w wymiarze 2,85 x 2,10 w grubości 18mm w 8 różnych wzorach fantazyjnych i drewnopochodnych z gamy Duo, które wspaniale uzupełniają ofertę rynkową konkurencji. Nowością jest struktura textil, która doskonale współgra ze wzorami Lino Cancun oraz Lino Habana imitującymi fakturę lnianego płótna. Z kolei ryflowana struktura Poro Arenado podkreśla wyraziste wzory fantazyjne CB Blanco i CB Negro. Zawsze modna biel znalazła swoja propozycję w fantazyjnym dekorze Eolo, który idealnie nadaje się na fronty i korpusy mebli łazienkowych i kuchennych. Drewnopodobne wzory Pino Zermatt oraz Pino Chamonix to oryginalne wycieniowane dekory, które nabierają dodatkowej głębi dzięki odpowiednio dobranej strukturze. Kolekcje uzupełnia fantazyjny wzór Burbujas Pop dający niezwykłe możliwości aranżacyjne w stylu Art Deco.

 Dodatkowo wychodząc naprzeciw trendom rynkowym producent ujął w swojej gamie płytę superPan w ciepłym wybarwienie oliwki Satin Olive w strukturze o bardzo wysokim odblasku z kolekcji High Gloss w rozmiarze 2,75 x 2,05. - Wszystkie dekory świetnie współgrają z modnymi odcieniami: orzecha, szarości, ciemnym wenge oraz czystą bądź złamaną bielą. Zamysł kolekcji to uzupełnienie istniejącej oferty na rynku płyty laminowanej i dotarcie do producentów z sektora meblowego i wykończeniowego, którzy chcą wyróżniać się niespotykanym wzornictwem jak i wyższą jakością wyrobów – tłumaczy Tomasz Głombiowski.

  

Tagi