Nowy designer GAMET

Victor Alvarez, uznany hiszpański projektant zaprojektował dla firmy Gamet nową kolekcję akcesoriów meblowych - Ritto.

Victor Alvarez - światowej sławy designer współpracował wcześniej z firmą EGOKI, liderem wśród akcesoriów meblowych na półwyspie iberyjskim, a teraz dzięki projektowi dla firmy GAMET jego wzornictwo możemy podziwiać także w Polsce.

Jedną z głównych zasad projektanta jest: „Projektowanie to pokonywanie ograniczeń w sposób twórczy”, dlatego najnowsza kolekcja Ritto przełamuje swoim designem dotychczasowe standardy. Zaproponowane wzornictwo uchwytu US48, gałki GS48 oraz wieszaka WP48 utrzymane jest w nowoczesnym stylu, dzięki czemu zyskuje nową jakość i niepowtarzalny charakter. Dodatkowo oryginalności kolekcji Ritto nadaje nowatorskie wykończenie kolorystyczne.

 

Wszystkie detale wykonane są z trwałych profili aluminiowych. Gałka GS48 i wieszak WP48 są dwuelementowe, natomiast uchwyt US48 składa się z trzech zmontowanych części (dwie stopki i część chwytowa). Ciekawostką jest fakt, że wieszak WP48 ma podwójne zastosowanie, gdyż po odwrotnym jego zamontowaniu może także pełnić funkcję gałki.Detale występują w kilku wykończeniach kolorystycznych: lśniącego chromu (G0004), w kolorze naturalnego aluminium (A0C00) oraz w kolorze czarnym w wersji matowej (A0B35) i połysk (A0C35). Zupełną nowością w ofercie GAMET jest szlifowanie wybranych krawędzi tych detali, co w jeszcze lepszy sposób eksponuje ich nietuzinkowy charakter. Dzięki temu procesowi uzyskujemy wyjątkowy i niespotykany dotąd efekt kolorystyczny, gdzie jasne krawędzie wyróżniają się na tle czarnej powierzchni.

  

 

Dostępność uchwytu US48 w szerokiej gamie rozstawów, od 128 do 512 mm, pozwala na wszechstronne zastosowanie go do mebli o różnych szerokościach frontów szafek i szuflad.

Kolekcja dekoracyjnych akcesoriów meblowych Ritto, to propozycja zarówno do mebli kuchennych, pokojowych, łazienkowych czy też biurowych. Zwłaszcza detale w kolorze czarnym w wersji matowej mogą w oryginalny sposób podkreślić charakter mebli zaprojektowanych w stylu nowoczesnym, których np. jasne fronty są lakierowane na wysoki połysk.
 

Tagi