Obrzeża meblowe RAUKANTEX

Szczególnie mocny akcent firma REHAU kładzie na produkcję obrzeży meblowych, dopasowanych do kolekcji największych światowych producentów płyt. REHAU skupia się jednocześnie na wyznaczaniu nowych trendów we wzornictwie meblowym. 

REHAU jest specjalistą w obróbce tworzyw polimerycznych oraz zaufanym dostawcą produktów dla branży meblarskiej. Wraz ze wzrostem świadomości klienta dotyczącej jakości, wzrasta popularność obrzeży meblowych wykonanych z tworzywa. Łatwość obróbki oraz jej jakość sprawiają, że coraz częściej zastępują obrzeża papierowe. Obserwując tendencje w zakupach dużych i małych zakładów, możemy zauważyć, że te większe są bardziej skłonne do testowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie obrzeży meblowych. Firma REHAU w swojej ofercie posiada obrzeża wykonane z PVC, ABS, PP oraz PMMA. 
 

Od wielu lat największym zainteresowaniem cieszą się obrzeża PVC jest to bowiem bardzo wszechstronny materiał charakteryzujący się korzystną relacją ceny do jakości. Nie bez znaczenia jest tu łatwość obróbki tolerująca ewentualne błędy procesu obróbczego. REHAU wykorzystuje właściwości pozostałych stosowanych materiałów oferując szereg innowacyjnych rozwiązań jak obrzeża do blatów kuchennych wykonane z ABS lub PP, obrzeża o lustrzanym połysku czy obrzeża trójwymiarowe lub imitujące szkło wykonane z PMMA. Firma REHAU jest świadoma wymogów jakościowych stawianych produktom w branży meblarskiej, dlatego wszystkie obrzeża meblowe posiadają wymagane certyfikaty potwierdzające ich jakość, a przede wszystkim bezpieczeństwo stosowanych materiałów. 
 

Na polskim rynku niezmienną popularnością cieszą się obrzeża drewnopodobne. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się również obrzeża jednokolorowe o wysokim połysku stosowane do obróbki frontów. Nadal, jako towar ekskluzywny postrzegane są obrzeża magic, charakteryzujące się zastosowaniem prawdziwego aluminium. Istotnym punktem w tegorocznym wzornictwie obrzeży są również głębokie struktury. 
 

W tym roku firma REHAU zaprezentowała szereg nowości w zakresie obrzeży meblowych.       
 

RAUKANTEX Inspirations – Daj się ponieść fantazji

Trend w zakresie wzornictwa meblowego to swoboda projektowania oraz możliwość realizacji indywidualnych pomysłów. Wzornictwo meblowe przykłada obecnie jeszcze więcej wagi do indywidualności, zróżnicowania, szybkości oraz elastyczności. 

Obrzeże meblowe, jako element wykończeniowy blatów, płyt, korpusów czy frontów, zyskuje coraz więcej na znaczeniu. 

W ramach współpracy z projektantami i doradcami oferowane są nowe obrzeża charakteryzujące się:

- odkrytą na nowo ornamentyką 
- wyrazistymi, kreatywnymi dekorami 
- odważnymi, geometrycznymi formami i strukturami 

Obrzeże RAUKANTEX Inspirations to krok w kierunku aktualnych dążeń klientów – projektantów, producentów mebli, do indywidualności. Obrzeża dostępne są w standardowej kolekcji w szerokości 54mm, co umożliwia efektywną obróbkę płyt komórkowych. Istnieje oczywiście możliwość produkcji w innych wymiarach. W przypadku obrzeży Inspirations ważny jest również aspekt ekologiczny, ponieważ obrzeża wykonane są z przyjaznego środowisku polipropylenu. Właściwości materiału umożliwiają obróbkę w ciasnych łukach, co jest szczególnie ważne w przypadku blatów roboczych. Obrzeża te są dostępne w standardowej kolekcji w wymiarach 43/1,5mm oraz 54/1,5mm. 

Kolekcja RAUKANTEX Inspirations poszerzana jest jednocześnie o dekory wykonane w technologii zadruku cyfrowego. Zastępuje to tradycyjny zadruk walcami. W teorii oznacza to możliwość przeniesienia dowolnego wzoru na powierzchnię obrzeża. 
 

RAUKANTEX - Lustrzany połysk 

Powierzchnie o wysokim połysku na dobre zadomowiły się we współczesnym wzornictwie meblowym. Dbając o satysfakcję klienta, firma REHAU oferuje obrzeża o lustrzanej optyce. W skład kolekcji wchodzi 46 atrakcyjnych kolorów (UNI) dopasowanych do laminatów firmy Formica. Obrzeża produkowane są z tworzywa ABS oraz dostępne w ramach kolekcji standardowej Express Collection w wymiarach 23/1,3mm oraz 35/1,3mm. Kolekcja obrzeży o lustrzanym połysku to doskonałe rozwiązanie mogące znaleźć zastosowanie w przestrzeniach kuchennych. Obrzeża zostały nagrodzone tytułem hitu roku w kategorii półfabrykatów meblowych. 

Szkło to symbol czystości, światła i otwartych przestrzeni. Możliwości zastosowania tego materiału są tak samo różnorodne jak obszary jego zastosowania. 

Trójwymiarowy efekt, przezroczystość programu visions jest pozycjonowany blisko obrzeży magic 3D, który stał się prekursorem obrzeży o szklanej optyce. 

Zalety programu

• Połączenie atrakcyjnej szklanej optyki z właściwościami tworzywa 
• Trójwymiarowy efekt, przezroczystość
• Zupełnie nowy pomysł na obrzeże meblowe
• Nowe perspektywy w zakresie wzornictwa meblowego

            

Obrzeże wykonane jest z PMMA, co umożliwia osiągnięcie efekty imitującego szkło. Najnowsze trendy w meblarstwie oraz kompetencje firmy REHAU w zakresie oferowania szerokiej gamy produktów o identycznym wzornictwie sprawiają, że obrzeża Visions dają się idealnie komponować z dostępnymi na rynku płytami imitującymi szkło lub dostępnymi w ofercie REHAU żaluzjami szklanymi Rauvolet Vetro-line. 

W chwili obecnej w kolekcji znajduje się 8 kolorów (UNI) dostępnych w ramach kolekcji standardowej w wymiarach 23/2 mm, 45/2mm oraz 54/2mm. 


RAUKANTEX magic 3D – Trójwymiarowy efekt

Obrzeże meblowe, jako element wzorniczy, odgrywa wyjątkową rolę zwłaszcza w nowoczesnych meblach. W szczególności dotyczy to frontów, gdzie wymagana jest najwyższa jakość zastosowanego produktu. Do takich zadań specjalnych zaprojektowano oraz wyprodukowano obrzeże magic 3D, które dzięki specjalnemu materiałowi (PMMA) oraz nowoczesnemu wzornictwu, nadają meblom szlachetny wygląd. Obrzeże magic 3D charakteryzuje się specjalną budową. Dekor obrzeża pokryty jest warstwą przezroczystego tworzywa. Powierzchnia ta oraz trójwymiarowy efekt podkreślają jeszcze bardziej atrakcyjność zastosowanego dekoru. Za wyborem obrzeża magic 3D przemawiają przede wszystkim jego właściwości: możliwość obróbki w ciasnych łukach, możliwość polerowania oraz zachowanie dekoru na frezowanej krawędzi, co sprawia wrażenie jednolitego połączenia obrzeża oraz płyty bez widocznego frezu. Występuje to w przypadku zastosowania obrzeży tradycyjnych, w szczególności tych o większej grubości. 

RAUKANTEX magic 3D dostępny jest w ramach kolekcji standardowej w 19 dekorach i kolorach w wymiarach 23/2 mm, 45/2mm oraz 54/2mm, co jest szczególnie atrakcyjne w przypadku grubych blatów.
 

Tagi