Efekt lustra

Szeroka gama płyt dekoracyjnych z powłoką akrylową 1,4 mm to nowość w ofercie firmy Pawar. O nowym produkcie rozmawiamy z Andrzejem Anasiakiem, dyrektorem zarządzającym spółki Pawar.
 
 
Gama produktów firmy Pawar powiększyła się o płyty z powłoką AKRYL. To bardzo nowoczesny produkt. Proszę powiedzieć, jakie daje możliwości?
Biorąc pod uwagę mnogość produktów dostępnych na rynku płyt meblowych, można powiedzieć, że głównym atutem naszego nowego produktu jest możliwość jego wszechstronnego wykorzystania. Parametry techniczne płyty, a także kolorystyka, pozwalają zastosować płytę z powłoką AKRYL nie tylko w meblach domowych – kuchni, pokoju dziennym, sypialni czy łazience, ale także w meblach biurowych czy aranżacjach sklepów. Jestem przekonany , że nowości produktowe pojawiające się na rynku meblarskim są w pewnym sensie receptą na trudniejsze czasy.
Świat mebli, aranżacji wnętrz czy mody wiele czerpie z rynku włoskiego. Tam powstają pomysły, które z dużymi sukcesami są realizowane także w innych miejscach na świecie. Płyta z powłoką AKRYL, to nasza odpowiedź na potrzeby polskiego rynku projektantów wnętrz i producentów mebli. Projektanci np. kawiarni i hoteli chcąc zachować nowoczesny styl, powinni sięgnąć po płytę meblową pokrytą akrylem o grubości 1,4mm.
 
 
Tylko czy nowoczesny styl oznacza także odpowiednią jakość?
Oczywiście. Włoscy technolodzy z firmy Voice Tec s.r.l. zadbali oto, by jakość była na najwyższym poziomie. Zastosowana przez nich technologia jest gwarancją trwałości i jednolitości barwy.
Ważne jest także to, że oferowana przez nas płyta meblowa jest pokryta warstwą kolorowego akrylu o grubości min. 1,4 mm. Dzięki odpowiedniej grubości powłoki akrylowej, klient otrzymuje produkt charakteryzujący się idealnie gładką i trwałą powierzchnią oraz tym, co najbardziej pożądane – pięknym efektem lustra. Spód płyty zabezpiecza natomiast powierzchnia polistyrenu o grubości 0,8 mm, co gwarantuje zachowanie parametrów technicznych i walorów estetycznych produktu.
 
Jak wygląda zabezpieczenie takiego produktu podczas obróbki i transportu?
            To ważne pytanie, ponieważ wysoki połysk, jednolitość koloru oraz zachowanie efektu lustra wymaga niezwykłej ostrożności, zarówno na etapie transportu jak i obróbki. Chodzi tu o obowiązujące zasady, których przestrzeganie jest niestety czasami zaniedbywane. Myślę o czystości stanowiska pracy na etapie rozkroju, oklejania czy nawiercania.
Każdą z płyt zabezpieczamy folią transparentną, która do momentu złożenia produktu końcowego zabezpiecza powłokę akrylową. Po zmontowaniu mebla powłokę usuwamy i mamy gotowy produkt.
 
 
Abyśmy mogli powiedzieć, że płyta jest już w pełni gotowym produktem, powinna mieć jeszcze odpowiednie wykończenie. Co w tym temacie proponujecie swoim klientom?
            Różnorodność zastosowań i wykorzystania naszej płyty, o czym już wspominałem, rodzi szerokie możliwości wykończenia gotowej formatki. Klasyczny sposób to obrzeże. Zapewniamy kolorystykę idealnie dobraną do płyt jednokolorowych zarówno unicolor jak i metalizowanych, ponadto dość powszechne i dobrze prezentujące się jest obrzeże z aluminium. Metal i wysoki połysk płyty to kompozycja pożądana przez klientów. Realizując potrzebę wykorzystania płyty powiązanej z elementami drewna, możliwe jest także wykończenie drewnem.
 
Na koniec chciałbym zapytać o dostępne u Państwa formaty i kolory płyty.
Płyta w formacie handlowym posiada wymiar 1290 x 3750 mm. Natomiast formatki realizowane są według potrzeb klienta biorąc pod uwagę format handlowy. Posiadamy bardzo szeroką kolorystyczną - kolory jednolite , jednolite metalizowane, wzory drewna. Dostępne kolory to: biały , biały perłowy, kremowy, czarny, czarny metalik, czerwony, bordowy, pomarańczowy, blu metalik, azzurro, azzurro oriente, cappuccino, graffite,alluminium ,carbonio nero, legno marino, heban, tessuto, zebrano, acciaio spazzolato. Część z nich jest już dostępna w naszym magazynie w Polsce. Wszystko za sprawą Incoll Polska, firmy, która zaproponowała nam dystrybucję tego artykułu na rynku Polskim.
 
Rozmawiał Włodzimierz Włoch

 

Tagi