Milionowe zakupy Eggera

Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. (na zdjęciu) zawarły 8 lipca 2010 roku umowę sprzedaży melaminy z długoletnim partnerem - austriacką firmą FRITZ EGGER GmbH & Co. Szacunkowa wartość umowy wynosi 320 milionów złotych.

 

Umowa z Fritz Egger GmbH & Co. jest przykładem konsekwentnego wykorzystywania przez „Puławy” oznak ożywienia na rynku chemii poprzez kolejne kontrakty - czytamy na stronie internetowej Zakładów Azotowych "Puławy".

Melamina jest jednym z głównych produktów chemicznych „Puław”. Wartość sprzedaży tego produktu za III kwartały roku obrotowego 2009/2010 wyniosła prawie 250 milionów złotych. Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. posiadają trzy wytwórnie melaminy oraz jednostkę odzysku melaminy z kondensatów procesowych. Zdolność produkcyjna Spółki to 96 tys. ton melaminy/rok.

 

Zawarcie umowy jest efektem konsekwentnej polityki Spółki w zakresie rozwijania współpracy z kontrahentami w oparciu o relacje partnerskie. Firma Egger to rodzinne przedsiębiorstwo będące jednym z wiodących w świecie producentów płyt wiórowych, MDF, OSB, paneli podłogowych oraz innych produktów drewnopochodnych. Produkcja realizowana jest w 15 zakładach zlokalizowanych w 6 krajach Europy, w których zatrudnienie znajduje ok 5 500 osób. W dziedzinie melaminy firmy współpracują ze sobą od wielu lat.
 

fot.: Sławomir Kłak

Tagi